Aktuality
800celda.jpg

Norimberk s Darmstadtem remizoval

Páteční předehrávka se třetím nejlepším týmem soutěže skončila v Norimberku nerozhodně. V prvním poločase byli domácí lepší a zaslouženě šli do vedení – po sedmém rohovém kopu se prosadil Burgstaller. Vzápětí měl velkou šanci přidat druhou branku Sylvestr, jeho oblouček přes brankáře ale dokázali obránci nakonec odvrátit.

Po přestávce prokázali hosté, proč jsou v tabulce tak vysoko a mají tak výtečnou bilanci. Od sedmdesáté minuty vyrovnali hru a po dlouhém nákopu propadl míč ke střídajícímu Sailerovi, který prostřelil Schäffera. V závěru měl ještě velkou šanci Burgstaller, jeho hlavička z pravé strany ale nebyla dostatečně důrazná.

Ondřej Čelůstka svedl na hřišti celou řadu soubojů se svým bývalým spoluhráčem ze Slavie Milanem Ivanou. V prvním poločase byli oba dokonce po vzájemné nešťastné srážce ošetřování, slovenský záložník pak dohrával zápas s několika stehy na hlavě.

„Je to škoda, zase jsme bohužel udělali chybu, která nás stála vítězství,“ mrzelo po zápase Ondřeje Čelůstku.  „S Milanem jsme svedli spoustu soubojů, po té srážce jsem se ujišťoval, jestli mu nic není,“ dodal norimberský záložník.

„Ondra šel do míče, vůbec jsem ho neviděl, dali jsme si pěkně, o přestávce mi ránu zašili, zkoušel jsem hrát, ale musel jsem nakonec střídat,“ vrátil se k zápasu Milan Ivana.

V příštím kole  se 1. FC Norimberk představí v pátek Hamburku na hřišti St.Pauli.

 

1.FC Norimberk – SV Darmstadt 98 1:1 (1:0)

Sestava:  Schäffer – Čelůstka, Petrák, Hovland, Pinola – Burgstaller, Polák, Schöpf, Stark, Kerk (75. Blum) – Sylvestr (78, Mlapa)

Diváci: 30 640

Foto: Ondřej Zlámal, Czech 4 Sport

Partneři: