Ondra rozhodl utkání proti Kosovu! Česká reprezentace se kvalifikovala na EURO 2020.

Česká fotbalová reprezentace odehrála předposlední utkání kvalifikace na UEFA EURO 2020. V přímém souboji o postup přivítali Češi v plzeňské Doosan Areně Kosovo a před téměř 11 tisíci diváky dokázali vybojoval vytoužený postup na šampionát. Kvalifikaci zakončí národní tým v neděli v Sofii, kde se utká s Bulharskem.

Český národní tým vstoupil do utkání aktivně a v prvním poločase si dokázal vytvořit celou řadu šancí a hostující hráče téměř k ničemu nepustil. Přesto první branku utkání vstřelil soupeř, Hagergjonaj nacentroval z pravé strany hřiště do vápna, kde rozběhnutý Nuhiu nasměroval hlavou balon za záda Tomáše Vaclíka. Poté následoval velký tlak domácích, kteří si vytvářeli jednu šanci za druhou. Vše vyvrcholilo v 71. první minutě, kdy Masopust na hranici velkého vápna posunul balon Královi, který tvrdou střelou do levého dolního rohu branky prostřelil Muriče a vyroval stav utkání na 1:1. Češi nepřestávali tlačit a o 8 minut rozehrál Darida rohový kop, Souček hlavičkou nahrál Královi, který odhlavičkoval balon před branku, kde ho Ondra tečoval a poslal Česko do vedení. V závěrečných minutách si čeští hráči dokázali vedení s přehledem pojistit a vybojovat tak důležitý postup.

Pro Ondru se jedná o jeho druhou branku v reprezentačním dresu. Tu první vstřelil při své reprezentační premiéře v přátelském utkání proti Kanadě v roce 2013. "Někdy i tyhle góly nepadají lehce. Naštěstí jsem byl v pravý čas na pravém místě a tečoval jsem to kolenem do brány. Myslím si, že už jsem dal hezčí góly v kariéře, ale samozřejmě tento byl vítězný, postupový, takže to těší moc. Dostali jsme se díky tomu na Euro. Ve 30 letech to beru jako svůj další splněný fotbalový sen," uvedl Ondra.

Česká republika – Kosovo 2:1  (0:0)

Branky: 71. Král, 79. Čelůstka – 50. Nuhiu Žluté karty: Bořil, Souček - Rashkaj, Aliti, Nuhiu, Zhegrova

Česká republika: Vaclík – Coufal, Čelůstka, Brabec, Bořil – Král, Souček – Masopust (76. Ševčík), Darida, Jankto (90. Kadeřábek) – Krmenčík (61. Ondrášek)

Kosovo: Murič – Vojvoda, Rrahmani, Aliti, Kololli – Rashkaj (46. Halimi), Berisha – Hadergjonaj (77. Zhegrova), Celina (85. Rashani), Rashica – Nuhiu