Reprezentace podlehla Severnímu Irsku těsně 2:3

Česká fotbalová reprezentace odehrála přípravné utkání proti Severnímu Irsku. Do základní sestavy nastoupili víceméně hráči, kteří nehráli v kvalifikačním duelu s Anglií. První poločas českému týmu nevašel dle představ a hned v 9. minutě šel soupeř do vedení. McNair dostal podélnou přihrávku do vápna, posunul si balon před sebe a trefil ho do sítě. Na jeho střelu byl Jiří Pavlenka bohužel krátký. Ve 23. minutě zápasu kopal tým ze Severního Irska rohový kop, po kterém skončil míč na hranici malého vápna, kde se k němu přes bránící hráče probojoval hostující Evans a dopravil jej do branky. Na poločasových 3:0 navýšilo Severní Irsko ve 40. minutě. Davis poslal průnikovou přihrávku přes polovinu hřiště, McNair jí zachytil a utekl až k brance, kde obehrál Pavlenku a zakončil do prázdné branky. Do druhého poločasu nastoupili Češi s řadou změn v sestavě ale i taktice. Usilovná snaha a vstřelení branky se zúročila v 67. minutě, kdy Ondrášek skvěle sklepl Daridovi balon na střelu a ten z první zakončil pro gólmana nechytatelnou střelou. Minutu na to dokázal Král projít téměr polovinou hřiště a zpoza velkého vápna vypálit ránu, která prostřelila hostujícího brankáře.

Ondra odehrál celý druhý poločas na pozicic středního obránce. Reprezentanty čeká měsíční pauza a poté se 14. 11. utkají v Plzni s Kosovem a 17. 11. vycestují do Bulharska.

Česká republika - Severní Irsko 2:3 (0:3)

Branky: 67. Darida, 68. Král - 9. McNair 23. Evans 40. McNair Žluté karty: Ondrášek - McGovern

Česká republika: Pavlenka - Řezník, Simič (46. Čelůstka), Kúdela, Krejčí (75. Masopust)  - Hušbauer (65. Schick), Kalvach (46. Darida) - Zmrhal (46. Bořil), Král, Kopic - Krmenčík (46. Ondrášek)

Severní Irsko: McGovern - Cathcart, Evans J., Flanagan - McLaughlin, McNair, Davis (65. Evans C.), Thompson (65. Saville), Dallas - Boyce (71. Magennis), Whyte (87. McGinn)