Výhra v Bursasporu a třetí místo!

To je válec! Antalyaspor vyhrál 2:0 v hodně těžkém zápase v Bursasporu a poskočil až na třetí místo tabulky turecké ligy, navíc má stejně bodů jako druhá Kasimpasa. Branky padly v závěru prvního poločasu, Ondra Čelůstka znovu odehrál zápas na postu levého beka. „Trenér mne tam potřebuje,“ komentoval to český reprezentant.

V úvodu utkání měl několik vyložených šancí Bursaspor, rozhodující momenty přišly v závěru prvního poločasu. V 38. minutě proměnil Serdar Ozkan penaltu po faulu na pravé straně pokutového území domácích. Pět minut později prakticky ze stejného místa Mevlut Erdinc vstřelil druhou branku, když se jeho střela obloučkem odrazila od pravé tyčky.

Antalyasporu pak pomohl udržet náskok v druhém poločase svými dvěma dobrými zákroky brankář Boffin.

A co se Ondrovi na vítězném zápase nejvíc líbilo? "Zodpovědně odbráněné utkání z naší strany, využití šancí po rychlých přechodech do útoku. Další čisté konto," vypočítal důvody ke spokojenosti.

V dalším kole bude Antalyaspor hrát znovu venku v neděli 16. prosince na hřišti Yetiho Malatyasporu.

Bursaspor – Antalyaspor 0:2 (0:2)

Branky: 38. Serdar Ozkan (pen), 43. Mevlut Erdinc

Antalyaspor: Boffin – Sangare, Dursun, Diego Angelo, Čelůstka– Chico, Ozmert – Sinik (80. Vainquer), Maicon (89. Yekta Kurtulus), Ozkan – Erdinc (46. Drolé)