Aktuality
celustkarepros.jpg

Ondra u výhry nad Slovenskem

Ondra Čelůstka se pod trenérem Jaroslavem Šilhavým stal stálicí stoperské dvojice. V pondělí byl v Edenu, kde také ve své kariéře působil, u další výhry - tentokrát Češi porazili v derby Slovensko 1:0.

"Jsem moc spokojení, potvrdili jsme výhru na Slovensku i v přátelském utkání v Polsku, předvedli jsme dobrý, obětavý výkon se srdičkem, tak by to mělo vypadat. Když se všechno sejde a dá se do hry to, co se tam má dát, tak body i výsledek přijdou," zhodnotil utkání v mixzoně spokojený Ondřej Čelůstka.

"Těší mne to," usmál se na dotaz, zda si všiml, že od té doby, co nastupuje, přestali Češi dostávat branky, ale v sobě tu hlavní příčinu zlepšení nevidí. "Pod novým trenérem se změnila atmosféra, víme přesně, co máme hrát, je to na hřišti vidět. Hrajeme dobře jako celý tým, nejenom ti, co jsou na hřišti, ale všichni, co jsou na střídačce. Funguje to před zápasem, o přestávce i o poločase," chválil Ondra celý tým.

Obrana byla pod hodně velkým tlakem hlavně v úvodu zápasu. "Prvních deset, patnáct minut bylo ve slovenské režii, bylo hodně důležité to ustát a nedostat gól. To se povedlo, pak už to tak bývá, prostě přišel i náš čas a my jsme to využili."

Po zápase se pozdravili s Miroslavem Stochem, ale žádné historky z Turecka neřešili. "Jen jsem se ptal, jestli má už zítra trénink, že se může jenom přesunout naproti do kabiny," přiblížil Ondra téma rozhovoru.

Do Turecka se vrátí o den později, čekají ho další dramatické boje o čelo tabulky. "Poslední zaváhání doma s Akhisarem mne stále mrzí, to jsme měli zvládnout," vrátil se ke svému nejbližšímu programu. V Turecku se bude liga hrát až do Vánoc.

Za všechny fanoušky Ondrovi k výkonům blahopřejeme a držíme dál palce!

 

ČR - Slovensko 1:0 (1:0)

Branka: 32. Schick

ČR:T. Vaclík - P. Kadeřábek, O. Čelůstka, T. Kalas, F. Novák - M. Vydra (64. T. Gebre Selassie), B. Dočkal, T. Souček, D. Pavelka, J. Jankto (76. L. Krejčí) - P. Schick (81. M. Doležal)

Slovensko: M. Dúbravka - P. Pekarík, M. Škrtel, M. Škriniar, D. Hancko - M. Bero, J. Greguš (58. O. Duda), M. Hamšík - A. Rusnák (58. R. Mak), A. Zrelák (79. A. Nemec), M. Stoch

Foto: Martin Sekanina

 

Partneři: