Výhra v derby!

Antalyaspor už poskočil na čtvrtou příčku tabulky turecké Superligy. Pomohlo mu k tomu vítězství v derby proti Alanyasporu, ve kterém Ondrův tým zvítězil 1:0 díky brance Doukary ze 42. minuty. Maicon utekl po levé straně a předložil před odkrytou branku míč Doukarovi, který ho poslal snadno do sítě. Byla to už třetí, nebo čtvrtá vyložená šance hostů. Ti ještě do přestávky vstřelili druhou branku, Maicon vymetl šibenici technickou střelou, na začátku akce ale byl v ofsajdu, což zpětně odhalil videorozhodčí a gól neuznal.

Největší šanci domácích měl Cissé, branku ale netrefil. Navíc po potyčce s Boffinem vyfasoval druhou žlutou a červenou kartu a domácí dohrávali o deseti. V závěru ještě střídající Ozkan netrefil z dobré pozice branku, ale to už Antalyaspor mrzet nemuselo.

„Je to skvělé, užíváme si to!“ vzkázal z Turecka s viditelnou spokojeností reprezentační stoper Ondřej Čelůstka. „Minulou sezonu jsme po podzimu měli stejně bodů jako máme teď, 22. října. Vyhráváme díky tomu, že táhneme za jeden provaz. V týmovém pojetí je síla a v derby jsme jednoduše chtěli víc než soupeř. Je to o to cennější, že se derby hrálo venku,“ dodává Ondra.

V příštím kole ho čeká tradičně prestižní soupeř – Trabzonspor. Tedy tým, kde Ondra působil. Hraje se v sobotu 27. října od 18 hodin.

Alanyaspor – Antalyaspor 0:1 (0:1)

Branka: 42: Doukara

Antalyaspor: Boffin – Sangare, Čelůstka, Oliveira, Cissokho – Bitencourt, Kurtulus (73. Erdinc), Chico, Ozmert, Sinik (81. Ozkan)– Doukara (89. Yildirim)