Velký obrat v závěru

Antalyaspor si připsal další důležité vítězství, když doma zvítězil na Rizesporem 2:1. Výhra se nerodila vůbec snadno, domácí tým až do samotného závěru prohrával, ale v nastaveném čase dokázal dvěma brankami otočit skóre ve svůj prospěch.

Ondra Čelůstka odehrál jenom dvacet šest minut, více mu nedovolilo drobné zranění kolene, které ho trápilo už od posledního zápasu na Besiktasi. Nebyl tak ani u toho, když ve 40. minutě vstřelil první branku z penalty marocký reprezentant Marvaane Saadane. Domácí prohrávali o branku a navíc od 65. minuty hráli o deseti, protože byl vyloučený útočník Doukara. V závěru ale přišly velké chvilky Ondrova týmu – nejprve v první minutě nastavení Erdinc přehodil brankáře a střelou o břevno vyrovnal, následně v poslední minutě nastavení z penalty rozhodl o vítězství Antalyasporu Hakan Ozmert.

Za Rizespor odehrál celých devadesát minut český reprezentační stoper Jakub Brabec.

„Utkání se nám moc nepovedlo, ale v závěru to byla samozřejmě velká euforie,“ okomentoval průběh střetnutí Ondra Čelůstka. „Věřím, že se v pauze dám zase dohromady, není to nic vážného,“ dodal ke svému zranění.

Před reprezentační přestávkou, kterou strávil Ondra ve svém domově s rodinou se svým synem Sebastienem, se Antalyaspor vyhoupl na deváté místo v tabulce. 16. září ho ale čeká velice těžký soupeř – nastoupí venku v Istanbulu proti Basaksehiru.

Antalyaspor – Rizespor 2:1 (0:1)

Branky: 90.+1 Erdinc. 90.+6. Hakan Ozmert (pen.) – 40. Marvaane Saadane (pen.)

Antalyaspor:  Boffin – Sangare, Ozturk, Diego Angelo, Čelůstka (26. Cissokho) – Kurtulus, Ozmert – Alpsoy (68. Drolé), Danilo (46. Erdinc), Sunik – Doukara

Rizespor: Akkan – Uslu, Saadane, Brabec, Ovacikli – Yalcin, Camdali – Umar, Boldrin, Koc - Muriqi