Aktuality
potlesk.jpg

Ondra před novou sezonou: Velká očekávání!

Nová sezona turecké ligy je tu a Ondřej Čelůstka ji začne pěkně zostra. Antalyaspor totiž hned v prvním kole nastoupí na půdě mistrovského Besiktase. Ten hned prověří, jak kvalitní byla letní příprava. Ondra také věří, že i v té následující sezoně bude nastupovat stejně pravidelně – v té minulé totiž nevynechal jediný zápas!

 

Jak se s odstupem času díváš na minulou sezonu z hlediska klubu?

Minulá sezóna se navzdory tomu, že jsme nedokázali dosáhnout na pohárové umístění, hodnotí vesměs pozitivně. Dokázali jsme se zvednout z obrovské deky, která na nás ležela snad do nějakého sedmého nebo osmého kola. Vše, na co jsme sáhli, jsme zkazili, pak přišla změna trenéra a naše výkony a výsledky šly diametrálně nahoru, od té doby si moc proher vlastně až do samotného konce sezóny nevybavuju. Nakonec z toho bylo páté místo v Süper Lig. Ale protože Basaksehir, který skončil 2. v lize, ve finále poháru nedokázal vyhrát, tak jsme zůstali bez postupu do Evropy.

Co tvoje herní vytížení, byl jsi s ním spokojený?

S vytížením jsem moc spokojený. Odehrál jsem všechny zápasy. Zdravotně jsem byl fit, naštěstí mě nepotkaly žádné vážnější zdravotní problémy, kvůli kterým bych musel vynechat ostrý zápas, takže v tomhle směru to byla skvělá sezóna, vlastně si ani nepamatuju sezónu, ve které bych nastoupil úplně do každého mistrovského zápasu, jenom vloni.

Stal se z tebe definitivně zase pravý obránce?

Výborná otázka. Moji pozici na hřišti už řeším s trenérem nějakou dobu. Už jsem to zmiňoval v rozhovorech i dříve, že v posledních dvou letech se cítím lépe na postu středního obránce. Loni v říjnu, když tým přebíral současný trenér Riza Calimbay, jsem zakotvil na místě pravého obránce. Od té doby se nám jako týmu začalo dařit, a tak nebyl a v podstatě není důvod moc měnit i do sezóny nadcházející. I když trenér moje představy zná, tak vzhledem k naši typologii hráčů v týmu a systému hry mu zapadám momentálně víc k lajně. Jeho přání respektuju.

Vrátil jsi se do reprezentace, co to pro tebe znamená?

Reprezentace je pěkná věc. Beru to tak, že je to jakési ohodnocení mojí práce tady v Turecku.

Jak v Antalyasporu vypadala příprava?

Máme za sebou přípravu, ve které jsme se střetli s kvalitními soupeři z první a druhé německé bundesligy. Výsledky se nám, myslím si, docela podařily. S Aue a Leverkusenem jsme remizovali 1:1 a Hamburg jsme porazili v poslední den našeho 14denního soustředění v Rakousku 2:0. Kéž by se nám podařilo navázat takhle podobně i na turecké scéně, už tuto neděli proti obhájci titulu Besiktasi.

Jaké budete mít do nové sezony cíle?

Do týmu přišli další kvalitní hráči jako je Jeremy Menez nebo třeba Johan Djourou a další. Konkurence se zvyšuje, a tím roste chuť na dobré umístění nejen u vedení klubu, ale i fanoušků a všech lidí, kteří nás sledují a drží palce. Je to zodpovědnost.

Co by sis osobně přál do nové sezony?

Moc bych si přál zůstat zdravý a navázat na to, co bylo vloni, stále hrát a popřípadě ještě své výkony vylepšit.

 

 

Partneři: