Kariéra

Ondřej Čelůstka

Reprezentační

• Česká republika 3 / 1 goal 1 assist

Premiéru v reprezentačním dresu prožil Ondra 15.listopadu 2013 v Olomouci v přípravném utkání proti Kanadě. Už ve třetí minutě také vstřelil svojí první branku. Trenér Josef Pešice ho nechal odehrát celých devadesát minut.

Druhého startu v národním dresu se dočkal 22. března 2017 v Ústí nad Labem, kde nastoupil v přípravném utkání proti Litvě do druhého poločasu a přispěl ke konečnému vítězství 3:0 krásnou asistencí Michaelu Krmenčíkovi na třetí branku.

Třetí start si připsal v přípravném utkání v Belgii 5. června 2017.

• Česká republika U21 18 / 1

Ve své věkové kategorii patřil Ondra k hlavním tahounům české jedenadvacítky. Vrcholem bylo UEFA Under-21 v Dánsku, kde Ondra odehrál všechny zápasy až do olympijské baráže s Běloruskem. V obraně tehdy nastupoval se svým tehdejším spoluhráčem ze Slavie Markem Suchým.

• Mládežnické reprezentace ČR

Ondra má na svém kontě také dva starty za českou devatenáctku a čtyřikrát nastoupil za českou reprezentaci do 20 let.

Klubová

• Antalyaspor od června 2015 52 + 7 v poháru

Od června 2015 Ondřej Čelůstka působí v první turecké lize v Antalyasporu. V první sezoně měl bilanci 30 zápasů v lize a 7 v tureckém poháru.

Ve druhé pak 34 zápasů v lize a další start v poháru.

• 1. FC. Norimberk 2014 - 2015 31/ 0
    Od srpna 2014 hrál Ondra za druholigový Norimberk, v jehož kádru byli také další Češi Ondřej Petrák a Jan Polák. Klub usiloval o postup do Bundesligy. Ondra si rychle vybojoval místo v základní sestavě a v celé sezoně na pravém beku nikdy v základu nechyběl.
  • Sunderland AFC 2013 - 2014 21 startů
    Atmosféru slavné Premier League prožil Ondra poprvé 7.srpna 2013 v dresu Sunderlandu proti Fulhamu. Sunderland se v této sezoně probojoval do finále Anglického ligového poháru, kde podlehl Manchesteru City.
  • Trabzonspor 2011 - 2014 55 startů / 1 branka
    Po vydařených výkonech na UEFA Under-21 EURO 2011 v Dánsku přišel přestup ze Slavie do Trabzonsporu. V jeho dresu Ondra debutoval v UEFA Lize mistrů. Hned v premiéře na San Siru vstřelil první gól a to hned vítězný -- Trabzonspor zvítězil 1:0.
  • US Città di Palermo 2010 hostování ze Slavie

Půlroční hostování ze Slavie přineslo nakonec jediný start v italské lize proti Bologni. Po skončení se vrátil zpět do červenobílého dresu.

• SK Slavia Praha 2009 - 2011 41 startů / 3 branky

Během svého angažmá ve Slavii nasbíral Ondra většinu svých startů v české reprezentaci do 21 let, stal se nedílnou součásti sestavy, kromě pravého obránce si vyzkoušel i post stopera. Nastupoval v UEFA Evropské Lize.

• FC Tescoma Zlín 2007 - 2009 24 startů / 3 branky

Do první ligy se Ondra poprvé dostal ve Zlíně, kde od svých sedmi let hrál fotbal. Za stejný klub v jeho rodném městě nastupoval i jeho otec Rudolf. Prvním ligovým zápasem byl start proti Mostu 10. května 2008. V následující sezoně si Ondra získal pevné místo v základní sestavě a v dubnu 2009 vstřelil Teplicím svůj první ligový gól. 10. května přidal vítěznou branku do sítě Sparty v zápase, který Zlín vyhrál 2:1.